Život je ako cesta vlakom...

Autor: Eva Faithová | 28.3.2011 o 22:19 | Karma článku: 4,07 | Prečítané:  1106x

  Uponáhľaný stereotyp nám len málokedy dovolí obhliadnuť sa späť. Človek strieda niekoľko každodenných činností a niekedy si ani neuvedomuje pre čo žije. Neuvedomuje si vôbec, že žije. Mnoho z nás len život prežíva. Chyba. Čím skôr si nastavme budík, nech nás prebudí z  bludného sna. Radšej sa spamätajme, keď je ešte len štvrť na šesť. O päť minút dvanásť už môže byť neskoro.  

 

„Čas je drahocenný. Na to nemám čas. Stretnime sa inokedy, dnes nejako nestíham." Otrepané frázy!. Dofrasa, prebuďme sa! Vystúpme z kolotoča a sadnime si chvíľku na lavičku. Vnímajme svet okolo a komunikujme s našimi najbližšími. Sú pre nás takí výnimoční a nenahraditeľní a predsa by sme ich sem-tam odložili pod posteľ a vytiahli, keď sa nám v diáriku uvoľní nejaký ten riadok. Mne sa to tiež niekedy stáva. Stalo sa mi, že som odložila jednu z mojich obľúbených aktivít. Teraz si uvedomujem, že mi to v poslednom čase strašne chýba. Predstavte si, že niečo milujete, napĺňa vás to a predsa si dáte od toho pauzu. Nezmysel, že? Už som to pochopila aj ja. A často je to tak aj s priateľstvom. Najviac nám chýba ten, ktorého sme stratili alebo sme naňho totálne zabudli.

 

Zobudíš sa. „Ó deň ako každý iný," prebehne ti hlavou, ešte v posteli. Omyl! Tak ako každý z nás je originálny, tak aj včerajšok bol iný ako dnešok. Zajtrajšok môže byť v mojom aj tvojom živote úplne fantastický, len mu musíme dať príležitosť. Nevidíš krásu svojho života? Nevidíš krásu svojich dní? Poviem ti len: „Otvor oči." To najkrajšie ťa možno od pondelka do piatku naháňa a ty pred tým utekáš ako pred Lochnesskou príšerou.

 

Zahoď stereotyp, zahoď rutiny.

Spestri si život.

Využi každý cestovný lístok, ktorý ti život ponúka

 

Aj náš vlak raz zastaví na konečnej. No kým sa vezieš, stále máš šancu niekde vystúpiť a úplne inde nastúpiť. Môžeš sa vrátiť aj do toho istého vlaku. Smer tvojej cesty je na tebe. Čo sa stane, keď vo vlaku zabudneš batožinu? Nestane sa vôbec nič. Ibaže by tou batožinou boli všetci priatelia, ktorých máš. To by ťa mrzelo najviac. Aspoň mňa určite. Len s pravými priateľmi sa podelíš o to najcennejšie, čo ti život prináša. Len s nimi sa dokážeš smiať aj sám na sebe. Aj preto si neskutočne cením ľudí, ktorí mi robia život pestrejším. Maľujú mi farebné dúhy a preto ich nevymením za nič na svete.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: Rusi majú vynikajúcu techniku. Všetko však závisí aj od politiky

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac.

DOMOV

Minister Gajdoš nepriznal takmer polovicu svojho príjmu

Minister obrany v majetkovom priznaní nespomenul výsluhový dôchodok.


Už ste čítali?